Menu

Strona Główna Kontakt Kalendarz  ◄
Dyrekcja
Nauczyciele
Uczniowie
Historia szkoły
►O szkole
Nasze wycieczki
Mapka
Samorząd Szkolny
Nasze gazetki

Dokumenty

Statut
Plan lekcji 2014/2015
Ważne telefony

Ogłoszenia

Druki do pobrania

Dziś mamy:    

 

Realizujemy Program - "Mleko w szkole"

Kalkulator

 

PAMIĘTAJMY PODCZAS WAKACJI O BEZPIECZEŃSTWIE

Film - Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i uprawianie sportów wodnych -  https://vimeo.com/130853793

26 czerwca 2015r -  zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Mszą świętą a następnie spotkaniem z nauczycielami w szkole uczniowie zakończyli rok szkolny a rozpoczęli wakacje.  Po krótkim przedstawieniu wychowawcy wręczyli uczniom dyplomy, nagrody oraz świadectwa szkolne. Można już ogłosić że NA DOBRE ROZPOCZĘŁY SIĘ WAKACJE... (do 01 września oczywiście)

Ważna informacja - uczniowie korzystający z legitymacji szkolnych proszeni są o kontakt z panią dyrektor PSP w Spiach celem  uaktualnienia legitymacji szkolnych (potrzebny będzie nr PESEL ucznia).

24 czerwca 2015r. - pożegnanie uczniów klasy VI. Uczniowie klasy VI tradycyjnie po okiem wychowawcy przygotowali uroczystą akademię z okazji ostatnich dni spędzonych w szkole podstawowej. Akademia bogata była w wiersze, śpiewy, scenki podsumowujące sześć lat szkoły podstawowej. Po życzeniach oraz przekazaniu symboli szkolnych klasie V na scenę wkroczyła właśnie klasa V ze swoim przedstawienie.

Podczas uroczystość obecni byli rodzice uczniów klas VI, Wójt Gminy Dzikowiec Krzysztof Klecha oraz dyr. ZOEAS Małgorzata Szczęch. Pan Wójt wręczył uczniom klas V-VI stypendia naukowe w wysokości 100zł - stypendia z naszej szkoły otrzymało 8 uczniów.

Bardzo dobre wyniki z egzaminów klasy VI

Uczniowie klasy VI SP Spiach uzyskali w tym roku szkolnym świetne wyniki z egzaminów przeprowadzanych przez OKE w klasach VI. Nasi uczniowie uzyskali wyniki lepsze niż w gminie, powiedzie a nawet województwie. GRATULUJEMY...

14 czerwca 2015r - w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. O godz. 15:00 przed rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi Wójtem Gminy Dzikowiec Krzysztofem Klechą, Przewodniczącym Rady Gminy Dzikowiec Edwardem Klechą, Panią dyr. ZOEAS Małgorzatą Szczęch, radnym wsi Spi Stanisławem Dziadurą, sołtysem wsi Spie Adamem Wyka zaprezentowali się nasi uczniowie. Scenariusz przedstawienia bogaty był w tańce, scenki, wiesze, śpiewy. Oczywiście oprócz występów na scenie wszyscy uczestnicy pikniku mogli korzystać z dodatkowych atrakcji - zjeżdżalnie (1 godzina dla wszystkich dzieci za darmo ufundowana przez UG w Dzikowcu), grill, loteria fantowa, konkursy, przeciąganie liny o nagrodę od sołtysa, ciasta, napoje, słodycze, lody ufundowane przez Państwa Dominika i Grażynę Furtek. Od godziny 17:00 zabawy oraz konkursy przeprowadzane były przez Dj Huberta. Świetna zabawa oraz wspaniałe humory towarzyszyły wszystkim do samego końca pikniku...

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób które włączyły się w przygotowania do organizacji pikniku rodzinnego - rodzicom, uczniom, nauczycielom, władzom gminy Dzikowiec, sponsorom. Każda osoba wnosząc swoją nawet najmniejszą pomoc, wsparcie powodowała radość dzieci - a w niedzielne popołudnia na placu szkolnym były same uśmiechnięte i radosne dzieci.

13 czerwca 2015r. - występy naszych uczniów na Gali Tańca w Nowej Dębie

2 czerwca 2015r. - wycieczka szkolna do Zamościa. W godzinach porannych uczniowie wraz z opiekunami, rodzicami wyruszyli na podbój Zamościa. Po spotkani się z przewodnikiem realizowane były kolejne punkty zwiedzania: Rynek Wielki, Ratusz, fortyfikacje Zamościa (ogromną atrakcją było odpalenie działa pod kontrolą przewodnika przez naszego ucznia Dominika), ogród zoologiczny. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Zmęczeni ale szczęśliwi możemy powiedzieć że zdobyliśmy Zamość...

1 czerwca 2015r - świętowaliśmy Dzień Dziecka. Pierwszą atrakcją dla uczniów było wspólne grillowanie oraz słodki poczęstunek. Po zaspokojeniu apetytów i pragnienia rozpoczęły się rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla wszystkich dzieci -  mecze w mini piłce siatkowej i nożnej, turnieje sportowe dla klas młodszych (0-III), przeciąganie liny. Podczas przerwy pomiędzy rozgrywkami uczniowie dla ochłody skosztowali lodów. Słodycze oraz lody ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji Dnia Dziecka.

27 maja 2015r - w SCK w Dzikowcu odbył się VIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Śpiewam bo lubię". Dzieci z oddziału przedszkolnego zajęły II miejsce w kategorii zespół. GRATULUJEMY...

26 maja 2015r. - naszą szkołę odwiedziły mamy naszych uczniów na specjalnie dla Nich przygotowaną uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie z całego serca starali się pokazać swoją miłość do mam poprzez tańce, inscenizacje, śpiewy, recytacje wierszy na scenie. Po przedstawieniu wszyscy udali się na poczęstunek.

12 maja 2015r. - w muzeum-Izbie Rybackiej w Wilczej Woli  odbyło sie uroczyste wręczenie dyplomów i wyróżnień w Gminnym konkursie plastycznym "Życie na mokradłach". Uczennice z naszej szkoły Sara Tomczyk oraz Amelia Stępień otrzymały wyróżnienia.

30 kwietnia 2015 r. w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Uchwalenie Konstytucji. Scenariusz przedstawienia bogaty był w patriotyczne pieśni i wiersze. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni i z zainteresowaniem słuchali odczytywane historie opisujące tamte ważne wydarzenia.

Pamiętajmy o wywieszeniu w domach Naszej Flagi Narodowej...

 

Lista dzieci przyjętych do:

przedszkola...kliknij

oddziału przedszkolnego... kliknij

klasy I...kliknij

Lista jest otwarta i w każdej chwili można zapisać do wybranej grupy swoje dziecko.

Zapisy dzieci do przedszkola...

Zapraszamy rodziców dzieci 3,4,5-letnich na spotkanie informacyjne z Dyrektorem PSP w Spiach oraz Prezesem Stowarzyszenia Nasza Szansa w dniu 15.04.2015r. o godz. 17:00 w budynku szkoły w Spiach

Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych że od 01. 04. do 17. 04. 2015r.  w godzinach 7:00- 15:00 będzie prowadzona rekrutacja dzieci na rok szkolny 2015/2016 do przedszkola. Dzieci 3 i 4-letnie będą mogły korzystać z 9-godzinnego darmowego przedszkola prowadzonego przy PSP w Spiach. Wnioski należy składać u dyrektora szkoły.

Zapewniamy: 9 godzinną opiekę, brak opłat za przedszkole, dzieci 5 letnie grupa I, dzieci 3-4 letnie grupa II, bezpieczeństwo, dobrze wyposażone sale, zajęcia dodatkowe z j. angielskiego, gimnastyka korekcyjna, rytmika, pomoc logopedy, nauka tańca, spacery i wycieczki w celach poznawczych, spotkania integracyjne.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

życzy redakcja portalu.

 

Wszystkim uczniom przystępującym w najbliższym czasie do egzaminów redakcja portalu życzy jak najlepszych wyników i "połamania" długopisów...

 

Zajęcia w-f na siłowni u naszych sąsiadów...

31 stycznia 2015r. odbyła się Gala Taneczna w SOK w Nowej Dębie. Nasi uczniowie wystąpili na niej już po raz drugi. Grupa taneczna zatańczyła przygotowany układ taneczny. Zajęcia prowadziła instruktorka tańca ze szkoły tanecznej” ART. DANCE” pani Agata. Młodzi artyści wypadli bardzo dobrze wśród wielu nowodębskich grup tanecznych. Grupa została nagrodzona gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zaprezentowali się wspólnie na scenie, gdzie posypały się konfetti. Całość gali uświetniła ciekawa aranżacja zespołu tanecznego, który wykonywał krótkie układy wprowadzające do występów poszczególnych grup. W blasku świateł scenicznych i muzyki nasza grupa wystąpiła z napisem SPIE. Kolejna gala na koniec czerwca

Ferie w PSP w Spiach...

Wyjazd na lodowisko do Dębicy, wyjazd do kina w Nowej Dębie, zajęcia plastyczne, muzyczne, dzień z językiem angielskim, dzień przyrody. Wszystkie zorganizowane wyjazdy i zajęcia odbywały się podczas ferii zimowych.  Uczniowie bardzo chętnie korzystali z oferty szkoły i bardzo dobrze się bawili aktywnie odpoczywając przed II semestrem.

30. 01. 2015r. - Dzień kibica - Dzień piłki ręcznej w naszej szkole

Kto wygra? oczywiście POLSKA !!!

29. 01. 2015r. - dyskoteka szkolna - bal przebierańców. Podczas zabawy na sali można było spotkać wiele różnych postaci m.in.  Zorro, księżniczki, żołnierzy i wiele innych. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i świetnie bawili się do samego końca dyskotek którą prowadził wynajęty DJ. W czasie trwania zabawy rodzice zaprosili uczniów na słodki poczęstunek.

23 stycznia 2015r w Szkole Podstawowej w Spiach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji wszyscy uczniowie przygotowali piękną inscenizację dla przybyłych gości. Oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek o kochanych babciach i dziadkach dzieci przygotowały niespodzianki w formie tańców ludowych oraz scenek z życia dziadka i babci. Nie mogło zabraknąć również wielu życzeń dla wspaniałych gości od tych najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego, aż po najstarsze klasy. Po części artystycznej wszyscy udali sie na wspólny poczęstunek. Na przedstawieni obecny był poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec oraz wójt Gminy Dzikowiec Krzysztof Klecha którzy również złożyli życzenia dla przybyłych seniorów

11 stycznia 2015r. -  mimo iż była to niedziela  szkoła tętniła życiem . W  tym dniu bowiem odbyło się Przedstawienie Bożonarodzeniowe. Szerokiej widowni, na której zasiedli między innymi: rodzice i dziadkowie naszych uczniów zaprezentowaliśmy:- kolędy przedszkolaków, jasełka, pastorałki i kolędy o Bożym Narodzeniu. Przybyłym gościom program bardzo się podobał gdyż często go przerywali nagradzając występujących uczniów  gorącymi brawami.

 
 
 
Jest taka noc, na która człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść…
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia będzie dla Was okazją spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości, a Nowy Rok 2015, by stał się czasem spełnienia marzeń i nadziei.
 
Życzą
Nauczyciele, Uczniowie , Rada Rodziców - PSP w Spiach
 

Dyżury nauczycieli podczas przerwy świątecznej w PSP w Spiach. Więcej w ogłoszeniach

 
17 grudnia 2014r. - Gminny Przegląd Piosenki "Śpiewajmy razem w ten radosny czas"Konkurs odbył się w SCK w Dzikowcu. Dzieci z naszej szkoły z oddziału przedszkolnego w kategorii zespół otrzymały wyróżnienie.
 
 
Jesteśmy w sieci już 6 lat.  12. 12. 2008r. strona internetowa www.spspie.pl  została opublikowana w sieci. Byliśmy jedną z pierwszych "szkolnych" stron internetowych  jakie powstały w gminie Dzikowiec. Publikujemy najważniejsze informacje z życia szkoły, mamy już ponad 15 tyś. wizyt.

 

Multitest 2014r. - Ogólnopolski konkurs przyrodniczy. Na blisko 1000 uczestników konkursu z całej Polski nasi uczniowie z klasy V oraz VI zajęli bardzo wysokie 19, 20 i 25 miejsca. Najlepszy wynik uzyskała Andżelika Wiśniewska, i Dominik Dziadura.
GRATULUJEMY...
 
Wyróżnienie na etapie powiatowym dla Dominika Dziadury za udział w konkursie prac plastycznych pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Wręczenie nagród odbyło sie 10. 12. 2014r. w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.
 
05. 12. 2014r. - ŚWIĘTY MIKOŁAJ w naszej  szkole. Uczniowie zgromadzeni na sali widowiskowej serdecznie powitali św. Mikołaja. Każdy uczeń ten grzeczny i ten mniej grzeczny, większy czy mniejszy otrzymał od św. Mikołaj prezent. Najmłodsi zaś, oprócz prezentów otrzymali również zestaw zabawek do swojej sali zabaw. Dziękujemy św. Mikołajowi... i oczekujemy Go w przyszłym roku.
 
Od 28 .11. 2014r. - w naszej szkole prowadzony jest bezpłatny kurs tańca ludowego przy współpracy z SCK w Dzikowcu.
 
02. 12. 2014r. - Wyjazd do Muzeum Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.  Uczniowie w muzeum zapoznali się z tajnikami produkcji różnych bombek, podziwiali piękne ozdoby na choinki oraz  style strojenia choinek w różnych krajach. Na koniec zwiedzania każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, którą mógł samodzielnie ozdobić, coś namalować według własnego uznania.
 
27.11.2014R. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Tego wieczoru uczniowie SP w Spiach pod opieką nauczycieli świetnie bawili się na zorganizowanej przez szkołę dyskotece. Oprócz zabaw na parkiecie były również wróżby przygotowane przez uczniów kl. VI. Świetną zabawę i dobre humory zapewnił wynajęty Wodzirej który zabawiał  włączał do zabawy uczniów, nauczycieli, rodziców. Uczniowie w trakcie przerwy w tańcach otrzymali od rodziców słodki poczęstunek. Zdaniem uczniów (jak to zwykle bywa przy świetnej zabawie) dyskoteka za szybko się skończyła...

 
18. 11. 2014r. - pokaz grupy artystycznej - Życie i kultura w Średniowieczu
 
7. 11. 2014r. - akademia z okazji Święta Niepodległości. W 96 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w  SP w Spiach odbyły się uroczystości upamiętniające te ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Na akademii uczniowie recytowali wspaniałe wiersze oraz śpiewali piękne pieśni patriotyczne. Uczniowie nie biorący udziału w akademii oraz  nauczyciele, pracownicy szkoły ze szczególną uwagą i zadumą śledzili każde słowo wypowiadane na uroczystości, a podczas pieśni wszyscy włączali się do wspólnego śpiewu.
31. 10. 2014r. - sprzątanie cmentarza "Pamiętamy o zmarłych".  Kolejny raz już uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w akcji sprzątania grobów na pobliskim cmentarzu. Pod Naszą opieką są groby które częściowo są już zniszczone, wymagają odnowienia. Oprócz sprzątania, czyszczenia, mycia nie zapominamy o najważniejszym -  o pamięci osób które są pochowane w tych grobach. Na każdym z tych grobów pali się Nasz znicz - znicz Naszej pamięci.
Groby którymi się opiekujemy: Grób rodziny Rychlickich, Rylskich, Rydlowej, Grób policjanta Zawiejskiego, grób ks. Decowskiego, ks. Sokoła, ks. Bysiewicza, ks. Żywickiego,  grób policjantki Dumowej, grób kolonistów niemieckich, grób małego żołnieżyka, grób nauczycieli Szustakiewiczów, grób dyr. Raka, dyr. Zemki.
 
27. 10. 2014r. - W magicznym świecie wierszy Juliana Tuwima. Prezentacja klasy III polegała na pięknej recytacji wierszy połączona z inscenizacjami czytanych treści. Dekoracja oraz efekty dźwiękowe dodawały uroku przedstawieniu. Występ zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenki  "Ptasie plotki".
 
 
21. 10. 2014. - wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie.  Uczniowie podczas wycieczki poznali zakresem zadań i obowiązków żołnierza polskiego, mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, oraz pogłębili swoją wiedzę o Wojsku Polskim. Pomimo pochmurnego dnia wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Jednostka w Nowej Dębie będzie miała wkrótce nowych żołnierzy, ponieważ wszyscy  uczniowie w przyszłości chcą służyć w naszej armii...
Dziękujemy Jednostce Wojskowej w Nowej Dębie za miłe przyjęcie uczniów.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Dzikowiec Krzysztofowi Klecha za bezpłatne udostępnienie autokaru.
 
"Już pływamy" - od 30 września grupa uczniów uczestniczy w kursie nauki pływania na basenie Fregata w Kolbuszowej. Część kosztów związanych z wyjazdami na basen pokrył wójt Gminy Dzikowiec Krzysztof Klecha. SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY...
 
 
26 września zebraliśmy się na uroczystej akademii upamiętniającej wybuch drugiej wojny światowej, działalność Państwa Podziemnego oraz rozbrojenie się 22 Dywizji Piechoty Górskiej w Wilczej Woli. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Wspólnie z naszymi gośćmi - Środowiskowym Domem Samopomocy śpiewaliśmy  pieśni patriotyczne.
 
 
Realizujemy projekt "Mały Mistrz"- w ramach projektu szkoła otrzymała wyposażenie do sali gimnastycznej dla uczniów klasy pierwszej.
 
 
 
Nasza szkoła wzbogaciła sie o nową pracownię informatyczną. Uczniowie korzystają już z nowoczesnej sali komputerowej wyposażonej w 17 stanowisk (komputerów) z dostępem do szybkiego Internetu. Sprzęt komputerowy został zakupiony dzięki  staraniom Wójta Gminy Dzikowiec Krzysztofa Klechy oraz  poparciu  Rady Gminy Dzikowiec.

18 września 2014 r. był w naszej szkole „Dniem Kibica”. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w barwach narodowych. Przynieśli też gadżety kibica – szaliki, czapki, transparenty. Wszystko to dla wsparcia naszej narodowej drużyny w walce o Mistrzostwo Świata w piłce siatkowej.

Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2014/2015

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2014/2015 wszystkim, nauczycielom, pracownikom oświaty, rodzicom, uczniom życzymy aby nadchodzący czas był okresem pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszystkich działaniach.

 

Foto: www.sww.w.szu.pl

 
   

Webmaster - P.Kopeć 2008  Strona istnieje od 12 grudnia 2008 r., tj. dni.